Особливості призначення прилипачів для рослин
Ні в масштабному сільському господарстві, ні на присадибній ділянці не можна обійтися без підгодівлі та обприскування сільгоспкультур від шкідників. Головна проблема (особливо при механічній обробці) – швидке стікання.
Прилипач закріплює лікувальний чи захисний склад на стеблах та листі. Подібних речовин дуже багато, їх купують чи готують у домашніх умовах.
Прилипачі для обприскування рослин: види, склад
При додаванні до робочої рідини прилипача для обробки рослин великі краплі стають меншими та швидко закріплюються на поверхнях. Потім утворюється тонка плівка, яка не дозволяє розчину стікати, знижує випаровування, не заважаючи сільгоспкультурі «дихати». Якщо роботи виконано правильно, препарат не змивається дощем. Важливо, що властивості робочого розчину змінюються.
Як використовувати прилипатель для рослин? Все залежить від конкретних умов та цілей використання. Частіше всього прилипач змішується з препаратами які потрібно внести в баковій суміші. Потрібно пам'ятати, що прилипач в бакову суміш додається останнім.
Якщо говорити про те, як використовувати прилипач, слід зазначити, більшість складів підходять для обробки посівного матеріалу, розсади, коренів саджанців.
Для чого потрібен ПАР сільгоспкультурам? Відповідь на це питання прихована у призначенні:
- при несумісності основного препарату із водою забезпечується стійка рідина;
- знижується знесення вітром, випаровування, відскок від поверхні сільгоспкультури;
- краплі тривалий час утримуються навіть на найдрібніших листочках;
- забезпечується розтікання;
- краплі висихають повільно.
Промисловість випускає іонізовані та не іонізовані ПАР. Другий тип безпечніший, тому що виробляється з біологічної екологічно чистої сировини, що не шкодить навколишньому середовищу. Рідина швидко розтікається, утворюючи плівку, яка не заважає проникненню повітря.
Для чого рослинам ПАР: переваги застосування
ПАР часто використовують для переходу від хімічних обробок на екологічні. Для великих агрогосподарств важливою є можливість підвищити рентабельність.
Всі переваги:
- зниження витрат на добрива, пестициди;
- мінімальний негативний вплив на середовище;
- у продукції менше залишків пестицидів;
- зниження трудовитрат за рахунок скорочення кількості обробок;
- під час посухи нижчий ризик висихання.
Який прилипач краще використовувати для обприскування сільгоспкультур, кожен визначає сам. Хтось іде до магазину, хтось готує розчин із мила чи іншої речовини, яка утримує вологу. Це може бути желатин, казеїновий чи шпалерний клей, гель із крохмалю, відвар вівсянки. Ці речовини біологічні, повністю безпечні для людей, тварин і сільгоспкультур.
При покупці оцінюються якості та якість конкретного складу. Важливо, щоб можна було проводити обприскування у сиру та вітряну погоду, виростити високоякісний урожай.